Święcenia prezbiteratu i diakonatu

„Sakrament święceń jest sakramentem, dzięki któremu posłanie, powierzone przez Chrystusa Apostołom, nadal jest spełniane w Kościele aż do końca czasów. Jest to więc sakrament posługi apostolskiej. Obejmuje on trzy stopnie: episkopat, prezbiterat i diakonat.” (KKK 1536)

DSC_6125

od lewej: o. Leon Rybak, fr dk. Kazimierz Bojnicki, ks bp. Andrzej Czaja, fr dk. Lotar Czora, o. Tyberiusz Pietras

W sobotę, dnia 31 maja  odbyły się w naszej prowincji zakonnej święcenia prezbiteratu i diakonatu. Uroczystość święceń odbyła się w Głubczycach w naszym kościele klasztornym pw. św. Idziego i św. Bernardyna ze Sieny o godz. 11:00. Święcenia prezbiteratu przyjęli o. Leon Rybak i o. Tyberiusz Pietras, natomiast święcenia diakonatu przyjęli fr dk. Kazimierz Bojnicki i fr dk. Lotar Czora. Szafarzem święceń był ks. biskup opolski Andrzej Czaja, który wygłosił homilię, w której poruszał kwestię wielkiej odpowiedzialności posługi kapłańskiej w Kościele, oraz codziennym niesieniu krzyża i obumieraniu jak ziarno pszeniczne rzucone w ziemię, dla ludzi do których są posłani, aby wydać obfity owoc.

DSC_5875

„Wszyscy Święci i Święte Boże – módlcie się za nami!”

DSC_6059

To czyńcie na moją pamiątkę…

 Więcej foto: TUTAJ

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>