Dzień skupienia i wybory seniora

14 maja w naszej wspólnocie seminaryjnej odbył się kolejny dzień skupienia, który poprowadził ks. Krzysztof, ojciec duchowny z Wyższego Seminarium Duchownego w Diecezji Świdnickiej.

Podczas dnia wspólnie wysłuchaliśmy dwóch konferencji, podczas których ksiądz rekolekcjonista mówił o zawierzeniu Bogu tych spraw na które nie mamy wpływu, z którymi nie możemy sobie poradzić. Wskazywał przy tym jak ważna w życiu jest modlitwa o pokój i miłość w sercu, aby zostało wyzwolone z tego co je niszczy i żeby było wypełnione Bogiem. Ks. Krzysztof wskazywał również na to, aby czynić dzieła Boga, a nie tylko dzieła dla Boga, które zaspokajają nasze potrzeby, lecz nie są wolą Bożą…

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

„Miłość cierpliwa jest..” /1Kor 13/

Dzień później, 15 maja odbyły się wybory na nowego seniora i wiceseniora naszej wspólnoty. Naszym nowym seniorem został wybrany w 1-wszej turze fr. Makary, który zastąpił dotychczasowego seniora fr. Kazimierza, natomiast  wiceseniorem został fr. Gabriel, który przejął urząd po fr. Rochu.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

„Wybrał tych, których chciał…” /Mt 10,1/

Dziękujemy ustępującemu Zarządowi klerykatu za cierpliwość do nas… Mamy nadzieję, że ich zaangażowanie wyda owoc róznież w przyszłości, przy budowaniu nowych wspólnot.

Nowym Braciom z Zarządu życzymy, by nie bali się być jako pierwsi ewangelicznie ostatni wśród nas…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>