Wyjazdowy dzień skupienia

Dnia 17.11.2014 r. w ramach dnie skupienia udaliśmy się do WSD Salwatorianów w Bagnie. O godzinie 7.30 wyruszyliśmy z Wrocławia, a na miejscu byliśmy już po godzinie, gdzie zostaliśmy bardzo gościnnie przyjęci przez braci Salwatorianów, którzy oprowadzili nas po swoim pięknym seminarium mieszczącym się z zabytkowym dworku.

Dzień skupienia rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy brewiarzowej, po której nastąpiła pierwsza konferencja. Tematem przewodnim całego dnia skupienia była czystość konsekrowana, a moderatorem był zaproszony z Włoch ks. Amedeo Cencini - kanosjanin, pedagog, psycholog, terapeuta, kierownik duchowy, wychowawca kleryków, wykładowca na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim i „Claretianum” w Rzymie, znany i ceniony formator włoski. Autor licznych publikacji z zakresu formacji młodzieży rozeznającej powołanie i osób konsekrowanych.

Po pierwszej konferencji nastąpiła adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi. Po chwili przerwy odbyła się druga konferencja, a następnie modlitwy południowe, po których zostaliśmy zaproszeni na obiad.

Po obiedzie spędziliśmy czas na wspólnych rozmowach z braćmi Salwatorianami przy kawie i ciastku oraz na dyskusjach w Salwatoriańskich ogrodach.

O godzinie 15.00 odbyła się msza św. kończąca nasz wspólny dzień skupienia, której przewodniczył o. Jozue Szymański OFM.

N.W.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA