Nie ma jak u mamy…

W dniu 14 października bracia juniorzyści uczestniczyli w 32. pielgrzymce braci zakonnych na Jasną Górę. Myślą przewodnią tego spotkania były słowa papieża Franciszka: “Tam gdzie są konsekrowani, zawsze jest radość”.

W konferencji o. Janusz Sok powiedział, że pielgrzymka jest okazją do odnowienia radości wynikającej z bezwarunkowego miłości do Boga i ludzi. Ta radość to świadectwo szczęścia z obranej drogi w życiu, to znak, że nasze życie z Bogiem w Zakonie jest w pełni prawdziwe. Podkreślił także, że bracia są pierwszymi osobami w zgromadzeniach, z którymi mają kontakt ludzie świeccy, że to oni są obrazem życia zakonnego w świecie.

Wspólna Eucharystia została odprawiona przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Była także Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa, która przez opady deszczu odbyła się w kościele. Organizatorzy zadbali, by był także czas na modlitwę osobistą i wspólne, luźne spotkania. 

Mimo niesprzyjającej aury na Jasnej Górze każdy dzielił się radością i prostotą z innymi. Pomimo różnych charyzmatów, różnych posług jakie wykonujemy wyczuwało się atmosferę prawdziwego braterstwa. 

zdjecieNowe1 zdjecieNowe2