Niedziela misyjna…

Tradycyjnie, co roku w trzecią niedzielę października przeżywamy w Kościele Niedzielę Misyjną rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Również w tym roku chcemy w dniach 19-25.10 szczególnie w naszych modlitwach pamiętać o misjonarzach. W tym roku w czasie tygodnia misyjnego towarzyszy nam hasło „Z EWANGELIĄ DO NARODÓW”.

Z okazji rozpoczęcia tygodnia misyjnego w niedzielę 19.10 w cukierence we Wrocławiu- Karłowicach została zorganizowana wystawa misyjna poświęcona pracy naszych misjonarzy. Na wystawie można było zobaczyć eksponaty z krajów misyjnych, obejrzeć prezentacje poświęconą pracy misyjnej, pogłębić swoją wiedzę o misjach i wziąć pamiątki misyjne. Podobnie jak w latach ubiegłych wystawę odwiedziła spora grupa parafian i gości spoza parafii.

POLECAMY WASZEJ MODLITWIE NASZYCH MISJONARZY I DZIĘKUJEMY W ICH IMIENIU ZA KAŻDE WSPARCIE DUCHOWE I MATERIALNE.

DSC03581

Nie ma jak u mamy…

W dniu 14 października bracia juniorzyści uczestniczyli w 32. pielgrzymce braci zakonnych na Jasną Górę. Myślą przewodnią tego spotkania były słowa papieża Franciszka: „Tam gdzie są konsekrowani, zawsze jest radość”.

W konferencji o. Janusz Sok powiedział, że pielgrzymka jest okazją do odnowienia radości wynikającej z bezwarunkowego miłości do Boga i ludzi. Ta radość to świadectwo szczęścia z obranej drogi w życiu, to znak, że nasze życie z Bogiem w Zakonie jest w pełni prawdziwe. Podkreślił także, że bracia są pierwszymi osobami w zgromadzeniach, z którymi mają kontakt ludzie świeccy, że to oni są obrazem życia zakonnego w świecie.

Wspólna Eucharystia została odprawiona przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Była także Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa, która przez opady deszczu odbyła się w kościele. Organizatorzy zadbali, by był także czas na modlitwę osobistą i wspólne, luźne spotkania. 

Mimo niesprzyjającej aury na Jasnej Górze każdy dzielił się radością i prostotą z innymi. Pomimo różnych charyzmatów, różnych posług jakie wykonujemy wyczuwało się atmosferę prawdziwego braterstwa. 

zdjecieNowe1 zdjecieNowe2

Transitus

Wczoraj jak co roku, we wszystkich kościołach franciszkańskich, Bracia Mniejsi, duchowi synowie św. Franciszka gromadzili się na nabożeństwie zwanym Transitus, upamiętniającym błogosławioną śmierć Patriarchy. Transitus oznacza przejście, przejście z tego świata do życia wiecznego. To dzień narodzin dla nieba, dzień na który Franciszek oczekiwał z radością. Na tą chwilę spotkania z siostrą Śmierć przygotowywał się poprzez długie lata swego życia. Był to czas wytężonej pracy nad sobą, lata wyrzeczeń, ofiar i samozaparcia. Lata spędzone na modlitwie i kontemplacji, lata wsłuchiwania i wpatrywania się w swego Mistrza Jezusa Chrystusa. W tym ostatnim dniu mógł jednak powtórzyć za św. Pawłem: „Dla mnie bowiem żyć to Chrystus, a umrzeć – to zysk. Pragnę ten świat opuścić i zjednoczyć się z Chrystusem”.

Na zakończenie nabożeństwa braci zgromadzeni przy ołtarzu z wyciągniętymi dłońmi odśpiewali błogosławieństwo, zaczerpnięte z Księgi Liczb, które Biedaczyna z Asyżu pozostawił bratu Leonowi.