“Nauczycielu gdzie mieszkasz? – Chodźcie a zobaczycie” /J 1,38/

IMG_0056Jest już tradycją, że duszpasterze z Góry św. Anny wraz z młodzieżą męską przybywają co roku do Wrocławia, by razem z braćmi z klerykatu przeżywać dni skupienia. Tak było i tym razem.

IMG_0050W dniach 7-9 II 21 młodzieńców z północy i południa, wschodu i zachodu, w murach naszego klasztoru trwało na spotkaniu z Bogiem i drugim człowiekiem. Niewątpliwie były to spotkanie bardzo ubogacające. Nie zabrakło sporej dawki humoru i radości, jak i atmosfery skupienia i modlitwy.

IMG_0109

Wspominając poprzednie lata, kiedy sam byłem uczestnikiem takich wyjazdów mam w pamięci roześmianych braci, którzy ową radość zawsze łączyli z modlitwą.

IMG_0080Goście poznawali, jak wygląda typowy dzień w naszej wspólnocie. Punktem specjalnym była wycieczka szlakiem franciszkańskim Wrocławia, którą szczegółowo zaplanował i poprowadził fr Roch. Uczestnicy FDS-ów na długi czas zapamiętają przedłużający się marsz od jednego kościoła do kolejnego „pomnika” historii Braci Mniejszych. W niedzielne popołudnie każdy ruszył w drogę powrotną, by móc wieczorem przeżywać skok po złoto Kamila Stocha…

fr. Makary

IMG_0037