ZAPRASZAMY NA eFDeeSy 7-9 II b.r.!!!

Po raz kolejny chcemy zaprosić chłopaków w dniach 7-9 II na spotkanie z naszą wspólnotą klerykacką w murach klasztoru we Wrocławiu /al. Kasprowicza 26/… Franciszkańskie Dni Skupienia organizuje nasze Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań z Góry św. Anny.


ze strony www.swanna.pl:

Co to znaczy być mężczyzną?…. Dzisiaj w różnego rodzaju mediach – telewizji, Internecie, prasie – mówi się na temat tego, jaki mężczyzna powinien być, jaki nie powinien być, co powinien umieć, jak się zachowywać i jaka jest jego prawdziwa natura. Często w tych rozważaniach zapomina się o o Bogu, o tym, że każdy z nas nosi Jego obraz w sobie. Stąd w całym tym zgiełku i zamieszaniu budzą się w naszym sercu niepokoje i wątpliwości, przestajemy dostrzegać kim naprawdę jesteśmy? Co to znaczy być mężczyzną?

Wsłuchując się w Słowo Boże i wpatrując się w osobę św. Franciszka z Asyżu, będziemy chcieli wejść w głąb swego serca i odpowiedzieć na te i podobne pytania podczas Franciszkańskich Dni Skupienia dla młodzieży męskiej. Dzisiaj Bóg wzywa ciebie, byś stał się mężczyzną w całej pełni! Dzisiaj Bóg wzywa ciebie, abyś odkrył tajemnicę jaką kryje twoje serce!

Czas FDS-ów będzie również czasem poznania życia zakonnego. Na własne oczy przekonasz się jak wygląda dzień zakonnika, jak się modli, jak żyje we wspólnocie. Będzie to czas wzajemnej wymiany doświadczeń. Poznasz charyzmat franciszkański i co to znaczy być duchowym synem św. Franciszka z Asyżu.

Początek w piątek o godzinie 18:00

Koszt: OFIARA /niech finanse nie będą dla Ciebie przeszkodą w przyjeździe!/

Zgłoszenia i informacje: o. Kamil 608389505
lub mail: kamilofm@wp.pl

Liczymy na Twoją obecność!
Zaproś w naszym imieniu Twoich znajomych!

A TAK BYŁO W ZESZŁYM ROKU: TUTAJ

foto_025

„O jak dobrze i miło, gdy bracia mieszkają razem…” Ps 133,1

Disco, discere, didici…

Do 29 I w naszym seminarium trwa sesja egzaminacyjna… Prosimy o modlitwę na czas zdawania m.in. Filozofii Boga, Metafizyki czy Teologii Fundamentalnej… Dziękujemy…

salawykł

Sapere aude

Modlitwa przed egzaminem

/z prowincjalnego modlitewnika PRECES COMMUNES/

Boże, który znasz wszystkie tajniki ludzkich serc, daj nam tutaj zebranym sługom Twoim oświecenie umysłu i dobrą pamięć, byśmy mogli odpowiadać na postawione nam pytania zgodnie z tym, czego poprzednio się nauczyliśmy, a pytającym pomóż osądzić nasze wypowiedzi zgodnie z zasadami sprawiedliwości i miłości oraz Twej Najświętszej woli. Niech nabyta przez nas wiedza posłuży do poszerzenia Twojej chwały, zgodnie z wytycznymi naszej szkoły franciszkańskiej. Maryjo, Stolico mądrości, módl się za nami. Św. Bonawenturo, módl się za nami

Hej kolęda, kolęda…

6 stycznia według zwyczaju naszej prowincji zakonnej we wszystkich klasztorach odbywa się wizyta duszpasterska czyli „kolęda”…

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

„Jakaż to gwiazda świeci na wschodzie…”

Według Prawa Kanonicznego:

„Pragnąc dobrze wypełnić funkcję pasterza, proboszcz powinien starać się poznawać wiernych powierzonych jego pieczy. Winien zatem nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza w niepokojach i smutku, oraz umacniając ich w Panu, jak również – jeśli w czymś nie domagają – roztropnie ich korygując.” (kan. 529 §1)

We Wrocławiu kolędę rozpoczęliśmy o 14.30 wspólnym śpiewaniem kolęd, modlitwami i błogosławieństwem ojca gwardiana dla wszystkich braci. Po wspólnym spotkaniu, podzieleni w grupach udaliśmy się do cel zakonnych , a także do wszystkich pomieszczeń w klasztorze -  również do pomieszczeń gospodarczych. Przy śpiewie kolęd, modlitw, przy dymiącym kadzidle i tradycyjnym oznaczeniu drzwi kredą odwiedziliśmy każdy zakamarek klasztoru.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

„…biegną Królowie za jej promieniem, a za Królami tłum ludu…”

Bracia klerycy zostali obdarowani wielką ilością słodyczy, a także skromnymi darami przygotowanymi wcześniej przez franciszkowych braci.

Dzięki hojności braci możemy spokojnie zastawić dziś stoły podczas wspólnej rekreacji…

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

„…bo im ta gwiazda zwiastuje cud cudu…”