Spotaknie młodych braci z o. ministrem generalnym

Od1 23 do 26 czerwca uczestniczyliśmy w spotkaniu dla młodych braci z naszym ministrem generalnym o. Michaelem Perry w Górze św. Anny w przepięknym Domu Pielgrzyma.

Ojciec Michael swoją posługę rozpoczął niewiele ponad miesiąc wcześniej. Temat spotkania odnosił się do naszego życia i był zawarty w słowach: Odnów w sobie dar wiary.
Na spotkanie zjechali się bracia z Konferencji Północnosłowiańskiej naszego Zakonu, a więc wszystkie 5 Prowincji zakonnych w Polsce oraz bracia z Czech i Słowacji, a także bracia z Prowincji na Ukrainie.
Spotkania odbywały się w auli Domu Pielgrzyma, uczestniczyliśmy we wspólnych Eucharystiach, modlitwach, a także konferencjach, które miały nam przypomnieć na nowo nasz apostolat i wzbudzić w nas żar ewangelizacji narodów.
W programie było przewidziane spotkanie z naszym byłym ministrem generalnym, a obecnie arcybiskupem pracującym w Watykanie o. abp José R. Carballo OFM, który podczas wtorkowej przedpołudniowej sesji moderowanej przez ojca Jozuego przypomniał nam wartości jakimi my młodzi mamy żyć i ukazał sens radości, jaką powinniśmy emanować na cały świat, który od nas potrzebuje radości z ewangelicznego kroczenia za Jezusem.
Spotkanie zakończyło się w środę konferencją z ojcem generałem oraz obiadem po którym rozjechaliśmy się do swoich klasztorów.

Obszerniejszą relację oraz galerię zdjęć znajdziesz na naszej stronie: www.ofm.w-w.pl

fr Canisus OFM

 2 3 4