Sesja egzaminacyjna i zakończenie roku akademickiego

Miesiąc czerwiec był dla nas czasem sprawdzenia tego, co udało nam się nauczyć w ciągu całego drugiego semestru wykładów. Dokładnie 3 czerwca o godzinie 9 egzaminem z teologii moralnej rozpoczęliśmy czas sesji egzaminacyjnej w naszym seminarium.
Nie był to dla nas czas łatwy,  ponieważ na dworze było już ciepło, w pokojach również; jednak byliśmy przykuci do biurek przy których systematyzowaliśmy nabytą w ciągu całego semestru wiedzę. Udało się nam zakończyć sesję bez większych komplikacji w postaci wrześniowych dodatkowych spotkań z naszymi wykładowcami.

W międzyczasie, gdy byliśmy pochłonięci nauką nastąpił dzień 13 czerwca co oznacza w naszym seminarium święto patrona naszej uczelni – św. Antoniego.
Głównym punktem naszego świętowania była Uroczysta Eucharystia, którą sprawował proboszcz naszej parafii o. Fabian Kaltbach OFM. Należy dodać, że parafia również jest pod wezwaniem św. Antoniego. Homilię podczas tej doniosłej uroczystości wygłosił o. Teofil.  Nawiązywał w niej do życia i posługi św. Antoniego, który jest świętym od zagubionych rzeczy, choć i nie tylko.  Również przez Jego wstawiennictwo niektórzy odnajdują na nowo swoją wiarę i na powrót wracają do wspólnoty Ludu Bożego.

Dzień przed uroczystym zakończeniem roku akademickiego udaliśmy się wspólnie do Prudnika, aby tam w Sanktuarium św. Józefa przeżywać dzień skupienia.
Konferencje wygłosił nam o. Faustyn Zatoka OFM przybliżając nam postać Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który w tym klasztorze był więziony ponad rok. Czas osobistego spotkania z Jezusem w Eucharystii, na adoracji i medytacji miał nas przygotować duchowo na czas zbliżających się wakacji. Braciom posługującym w Sanktuarium składamy serdeczne Bóg zapłać za gościnę.

22 czerwca nastąpiła długo oczekiwana chwila zakończenia roku akademickiego w naszym Alma Mater.
Wspólnie z wykładowcami naszej uczelni dziękowaliśmy Bogu za miniony rok oraz za wielość łask Bożych jakie w tym czasie otrzymaliśmy. Podczas Uroczystej Eucharystii, którą celebrował i homilię wygłosił  N.O. Prowincjał Alan Brzyski OFM Kościół wzbogacił się o trzech nowych akolitów. Bracia Kazimierz, Józef i Roch, którzy ukończyli  czwarty rok w seminarium przyjęli tę posługę, przez którą mają coraz bardziej zbliżać się do przyjęcia w przyszłości święceń diakonatu a następnie święceń kapłańskich. Wszystkim wykładowcą naszego seminarium z Ojcem Rektorem Wawrzyńcem na czele jak również naszym wychowawcą o. Jozuemu i o. Dominikowi dziękujemy za rok formowania nas na prawdziwych braci mniejszych oraz życzymy wielu łask Bożych i udanego wypoczynku.

 fr. Tyberiusz