Prymicje o. Urbana

 19 maja 2013 r. o godzinie 13:00 uczestniczyliśmy w pierwszej Mszy Świętej sprawowanej przez naszego nowo wyświęconego kapłana – o. Urbana. Wraz z rodziną, znajomymi oraz dziećmi, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej zebraliśmy się pod rodzinnym domem naszego współbrata, aby w procesji udać się do Kościoła św. Jana Apostoła we Wrocławiu, gdzie Prymicjant odprawił Mszę Prymicyjną.
Okolicznościowe kazanie wygłosił o. Jozue, który przypomniał zebranym o sensie kapłaństwa wskazując przede wszystkim na służbę oraz umywanie nóg braciom. Na zakończenie Eucharystii o. Urban udzielił wszystkim błogosławieństwa prymicyjnego, połączonego z uzyskaniem odpustu zupełnego.
Dalsze świętowanie rozpoczęliśmy uroczystym obiadem, po którym nadszedł wzruszający czas życzeń oraz czas radości z nowo wyświęconego kapłana!

Na obrazku prymicyjnym nasz współbrat umieścił słowa  Jezusa skierowane do św. Piotra: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci: „Gdy byłeś młodszy, opasywałeś się sam i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cie opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz”. A wypowiedziawszy to rzekł do niego: „Pójdź za Mną!” (J 21, 18-19)

Módlmy się za o. Urbana, aby był kapłanem na wzór Jezusa Chrystusa – Najwyższego Kapłana!

LINK DO GALERII PRYMICJI /niebawem…/

IMG_2962

“Jesteś Kapłanem tak jak Melchizedek…”

Z ust dziecięcych pozdrowienia

Po Twej pierwszej mszy ofierze

Przyjmij Księże to ode mnie

Przyjmij chętnie, przyjmij szczerze

Niechaj praca co Cię czeka

Wszędzie miłość Boga wzmaga

Niech Ci Boża łask opieka

Całe życie dopomaga

Módl się za nas do Jezusa

Łącz nas zawsze z Panem Bogiem

Aby kiedyś w Chrystusa

Żywot nam był wiecznie błogim…