Prymicje o. Urbana

 19 maja 2013 r. o godzinie 13:00 uczestniczyliśmy w pierwszej Mszy Świętej sprawowanej przez naszego nowo wyświęconego kapłana – o. Urbana. Wraz z rodziną, znajomymi oraz dziećmi, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej zebraliśmy się pod rodzinnym domem naszego współbrata, aby w procesji udać się do Kościoła św. Jana Apostoła we Wrocławiu, gdzie Prymicjant odprawił Mszę Prymicyjną.
Okolicznościowe kazanie wygłosił o. Jozue, który przypomniał zebranym o sensie kapłaństwa wskazując przede wszystkim na służbę oraz umywanie nóg braciom. Na zakończenie Eucharystii o. Urban udzielił wszystkim błogosławieństwa prymicyjnego, połączonego z uzyskaniem odpustu zupełnego.
Dalsze świętowanie rozpoczęliśmy uroczystym obiadem, po którym nadszedł wzruszający czas życzeń oraz czas radości z nowo wyświęconego kapłana!

Na obrazku prymicyjnym nasz współbrat umieścił słowa  Jezusa skierowane do św. Piotra: „Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci: „Gdy byłeś młodszy, opasywałeś się sam i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cie opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz”. A wypowiedziawszy to rzekł do niego: „Pójdź za Mną!” (J 21, 18-19)

Módlmy się za o. Urbana, aby był kapłanem na wzór Jezusa Chrystusa – Najwyższego Kapłana!

LINK DO GALERII PRYMICJI /niebawem…/

IMG_2962

“Jesteś Kapłanem tak jak Melchizedek…”

Z ust dziecięcych pozdrowienia

Po Twej pierwszej mszy ofierze

Przyjmij Księże to ode mnie

Przyjmij chętnie, przyjmij szczerze

Niechaj praca co Cię czeka

Wszędzie miłość Boga wzmaga

Niech Ci Boża łask opieka

Całe życie dopomaga

Módl się za nas do Jezusa

Łącz nas zawsze z Panem Bogiem

Aby kiedyś w Chrystusa

Żywot nam był wiecznie błogim…

Wybory klerykackiego “sługi sług Bożych”

Dnia 06.05 o godz. 20.00 alumni naszej „Alma Mater” wybierali seniora i wice seniora klerykatu.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Na seniora klerykatu wybieram…

Do zadań seniora, wg naszego regulaminu, należy reprezentowanie braci, koordynowanie pracy, ustalenie różnych organizacyjnych grafików oraz … składanie życzeń.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Dziękujemy Ci za zaufanie…

Na początku wyborów podziękowaliśmy ustępującemu seniorowi fr. Leonowi za jego zaangażowanie i ofiarność w ciągu ubiegłego roku.

W głosowaniu brały udział roczniki I – IV. Po trzech turach tajnego głosowania bracia wybrali seniorem fr Kanizego z II roku. Na pytanie najstarszego precedencją brata czy przyjmuje wybór – fr. Kanizy odpowiedział pozytywnie.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Czy przyjmujesz wybór…?

Wybór wice seniora dokonał się między fr. Makarym a fr. Kazimierzem. Ostatecznie zasadą starszeństwa zwyciężył fr. Kazimierz.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Fr. Kazimierz – wice senior

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Módl się za braci…

Od kilku lat naszym tradycyjnym symbolem przejęcia funkcji seniora jest różaniec papieża Benedykta, który „stary” senior przekazuje „nowemu”, jako zachętę do modlitwy za braci… /może za rok będziemy mieli różaniec od papieża Franciszka…./

Nowo wybranemu Zarządowi klerykatu gratulujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa /i cierpliwości/ podczas pełnienia służby…