Trwa Tydzień Modlitw o Powołania

W dniach od 21 do 27 kwietnia obchodzony jest w Kościele Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Już w sobotę poprzedzająca 50. Dzień Modlitw o Powołania bracia klerycy wyjechali do parafii, aby dać świadectwo swego powołania , a w poniedziałek i wtorek aby przeprowadzić katechezę na temat powołania i naszego przeżywania wiary.

Odwiedziliśmy takie parafie jak: Koszęcin, Nysa, Kłodzko, Kędzierzyn – Koźle, Branice. Katechezy przeprowadziliśmy w miejscowościach na Górnym i Dolnym Śląsku.

Tydzień modlitw o powołania, jest okazją do uświadomienia sobie, że każdy z nas jest powołany do życia Bogiem, bo dopiero na tym powołaniu możemy budować konkretne powołania. Musimy walczyć o wiarę, dawać świadectwo wierności Ewangelii; nie możemy bowiem traktować Boga, jak jakiegoś „boga w sprayu”, jak powiedział papież Franciszek. Niech dla nas wzorem będzie Chrystus, którego figura jako Zmartwychwstałego Pana towarzyszy nam w okresie wielkanocnym przy każdym ołtarzu. Spójrzmy na Jego chorągiew, z którą idzie i wskazuje na osiągnięte zwycięstwo Życia nad śmiercią, nadziei nad rozpaczą, miłości nad nienawiścią, a ręka podniesiona w geście błogosławieństwa i Victorii daje nam nadzieję do patrzenia na nasze życie przez pryzmat wieczności.  Niech pomogą nam słowa św. Pawła skierowane do Tymoteusza: „Walcz w dobrych zawodach o wiarę, zdobywaj życie wieczne. Do niego zostałeś POWOŁANY” (1Tm 6,12)

63205_342872712480841_1854838384_n

“Abym mógł wypełnić Twoją wolę…”

MODLITWA O ROZEZNANIE POWOŁANIA

Ojcze Niebieski, Ty masz względem mnie szczególny plan w Kościele i pomiędzy ludźmi. Ty znasz od zawsze działalność, dla której zostałem stworzony, pracę, którą tylko ja mogę wykonać, a nikt inny. Jeśli tego zadania nie podejmę, ono nigdy nie zostanie wykonane. Dlatego muszę dołożyć starań, by je wykonać. Pozwól mi poznać Twoją Wolę, a będę kroczył za Tobą, jakimkolwiek okaże się to zadanie. Wiem, że w Tobie wszystkiego mogę dokonać – Tyś moją siłą i wytrwałością. Amen.