Wielkanocny Dzień Skupienia

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

o. Waldemar Polczyk ofm – rekolekcjonista, moderator Franciszkańskiej Szkoły Wiary w Prudniku, “Abba”

W poniedziałek 29. kwietnia w święto św. Katarzyny ze Sieny przeżywaliśmy w naszej seminaryjnej wspólnocie dzień skupienia, którego moderatorem był o. Waldemar Polczyk OFM z Prudnika.

Tematem dwóch konferencji było: „Bycie świadkiem”.

Wiarygodny styl życia jest warunkiem do stawania się świadkiem Jezusa Chrystusa w dzisiejszym świecie. Ten proces trwa latami, ale jest możliwy do osiągnięcia. Trzy postawy, jakie zakonnik czy kapłan może przyjąć wobec drugiego człowieka to postawa Nauczyciela, Wychowawcy lub Mistrza.

Ojciec Waldemar przypomniał nam, że Kościół, Zakon potrzebują teraz Mistrzów, tych ludzi, którzy we własnym życiu będą zainteresowani doskonaleniem siebie w obecności Ducha Świętego. Powołaniem Mistrza jest przebywanie z ludźmi, dzielenie z nimi życia, oraz może nie zawsze łatwa, ale wierna do końca – obecność. Kościół potrzebuje Mistrzów, którzy będą oddawali siebie, którzy będą zainteresowani ciągłym nawracaniem siebie, którzy będą chcieli najpierw podobać się Bogu, a nie ludziom.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Dziękujemy Ojcze za Twoje świadectwo…

Trwa Tydzień Modlitw o Powołania

W dniach od 21 do 27 kwietnia obchodzony jest w Kościele Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Już w sobotę poprzedzająca 50. Dzień Modlitw o Powołania bracia klerycy wyjechali do parafii, aby dać świadectwo swego powołania , a w poniedziałek i wtorek aby przeprowadzić katechezę na temat powołania i naszego przeżywania wiary.

Odwiedziliśmy takie parafie jak: Koszęcin, Nysa, Kłodzko, Kędzierzyn – Koźle, Branice. Katechezy przeprowadziliśmy w miejscowościach na Górnym i Dolnym Śląsku.

Tydzień modlitw o powołania, jest okazją do uświadomienia sobie, że każdy z nas jest powołany do życia Bogiem, bo dopiero na tym powołaniu możemy budować konkretne powołania. Musimy walczyć o wiarę, dawać świadectwo wierności Ewangelii; nie możemy bowiem traktować Boga, jak jakiegoś „boga w sprayu”, jak powiedział papież Franciszek. Niech dla nas wzorem będzie Chrystus, którego figura jako Zmartwychwstałego Pana towarzyszy nam w okresie wielkanocnym przy każdym ołtarzu. Spójrzmy na Jego chorągiew, z którą idzie i wskazuje na osiągnięte zwycięstwo Życia nad śmiercią, nadziei nad rozpaczą, miłości nad nienawiścią, a ręka podniesiona w geście błogosławieństwa i Victorii daje nam nadzieję do patrzenia na nasze życie przez pryzmat wieczności.  Niech pomogą nam słowa św. Pawła skierowane do Tymoteusza: „Walcz w dobrych zawodach o wiarę, zdobywaj życie wieczne. Do niego zostałeś POWOŁANY” (1Tm 6,12)

63205_342872712480841_1854838384_n

“Abym mógł wypełnić Twoją wolę…”

MODLITWA O ROZEZNANIE POWOŁANIA

Ojcze Niebieski, Ty masz względem mnie szczególny plan w Kościele i pomiędzy ludźmi. Ty znasz od zawsze działalność, dla której zostałem stworzony, pracę, którą tylko ja mogę wykonać, a nikt inny. Jeśli tego zadania nie podejmę, ono nigdy nie zostanie wykonane. Dlatego muszę dołożyć starań, by je wykonać. Pozwól mi poznać Twoją Wolę, a będę kroczył za Tobą, jakimkolwiek okaże się to zadanie. Wiem, że w Tobie wszystkiego mogę dokonać – Tyś moją siłą i wytrwałością. Amen.